$1 each?! There’s no way those donuts cost that much individually. That is unless he went to an artisan bakery or something, in which case he’s now just showboating how much disposable income he has, which will also not garner any respect.
While it is a total dick move for Brice to sell donuts to the staff, a dozen Krispy Kremes is $15 nowadays. Walmart on the other hand (and they’re just as good) is $6 for a dozen.
You weren’t very popular in school, were you Bryce?
I hope you like old stale donuts Brice. No one will pay a buck for those. You’ll either get fat eating them all or leave them go stale.
$1 each?! There’s no way those donuts cost that much individually. That is unless he went to an artisan bakery or something, in which case he’s now just showboating how much disposable income he has, which will also not garner any respect.
While it is a total dick move for Brice to sell donuts to the staff, a dozen Krispy Kremes is $15 nowadays. Walmart on the other hand (and they’re just as good) is $6 for a dozen.